Yönetim Kurulu Başkanı
Nuria Fernandez PARİS

Fernandez Paris, uluslararası şirketler ve çok markalı kuruluşlarda, 25 yılı aşkın sürelik bir sigorta deneyimine sahiptir. Temmuz 2016'dan beri AXA İspanya'nın yönetim kurulunda yer almaktadır. Kendisi ayrıca, Nisan 2022 döneminden beri, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu, AXA Madrid Uluslararası Merkez birimine bağlı bölgelerin stratejik gelişim kanallarından sorumlu olarak görevine devam etmektedir ve AXA Sigorta A.Ş'nin yönetim kurulu başkanıdır.

Yönetim Kurulu Üyesi
Christophe KNAUB

1977, Wissembourg. Knaub, Ecole des Mines de Paris mezunudur. 2000 yılında çalışma hayatına başlayan ve AXA grubuna 2006 yılında katılan Knaub, 2015 yılından 2019 yılına kadar AXA Sigorta Mali İşler Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. 1 Eylül 2019 itibariyle AXA Grup Uluslararası ve Yeni Pazarlar’ın Mali İşler Başkanı olarak görev yaparak aynı zamanda AXA Sigorta’nın Yönetim Kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO
Yavuz ÖLKEN

Ölken, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 1989 yılı mezunudur. 1989 yılında çalışma hayatına başlayan ve şirketimizde 2002 yılından beri görev yapmakta olan Ölken, Kurumsal ve Ticari Teknik, Bireysel Teknik, Fiyatlandırma ve Rezerv, Direktörlüğü, Ticari ve Kurumsal Riskler Satış Destek, Bilgi Teknolojileri (Entegrasyon ve Yurt Dışı İş Geliştirme, Hayat ve Emeklilik Yazılım, Dijital Çözümler, Sistem Performans ve Hayat Dışı Yazılım, Sistem ve Network Yönetimi, Veri Ambarı ve Müşteri Değer Yönetimi) Sağlık Departmanları ve bu departmanlara bağlı tüm birimlerin yöneticisi olarak görev yapmıştır.

Yönetim Kurulu Üyesi
María Jesús De Arteaga Larrú

2005, Madrid. Larru, Universidad Complutense de Madrid Aktüerya Bölümü mezunudur. 2000 yılında çalışma hayatına başlayan ve AXA grubuna 2016 yılında katılan Larru, Ekim 2019 itibariyle AXA Grup Uluslararası ve Yeni Pazarlar’ın Bireysel İş Kolları ve Fiyatlama Başkanı olarak görev yapmakta ve aynı zamanda AXA Sigorta’nın Yönetim Kurulu Üyesi görevine devam etmektedir.

  • AXA Sigorta
  • AXA Hayat ve Emeklilik